Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju

Celem wczesnej interwencji jest zapobieganie nieprawidłowościom u dzieci z zaburzeniami rozwoju, poprzez profilaktykę i wczesną interwencję terapeutyczną. Im wcześniej te nieprawidłowości zostaną dostrzeżone a dzieci zostaną objęte profesjonalną pomocą tym większe są szanse na ich prawidłowy i harmonijny rozwój.

Jeśli  Twoje dziecko:

• jest wcześniakiem, urodziło się z niską wagą,
  • nie patrzy na Ciebie, nie uśmiecha się i nie odwzajemnia Twojego uśmiechu,
  • nie interesuje się otoczeniem i nie wyciąga rączek po zabawki,
  • nie sygnalizuje gdy jest głodne, ma mokrą pieluszkę
  • nie głuży i nie gaworzy, nie mówi po 2 roku życia, mówi niewyraźnie
  • jest zbyt spokojne i senne, nie lubi się bawić, nie naśladuje dorosłych,
  • jest nadpobudliwe, płaczliwe, ma niespokojny sen,
  • jego rozwój psychoruchowy znacznie odbiega od tempa rozwoju rówieśników,
  • jest nadmiernie lub mało wrażliwe na bodźce sensoryczne, takie jak: dotyk, dźwięki, nagły ruch,
  • nie nawiązuje kontaktu z otoczeniem lub sprawia mu to trudność

Jeśli niepokoi Cię coś nietypowego w zachowaniu Twojego dziecko, lub Twoje dziecko rozwija się wolniej niż rówieśnicy, skontaktuj się z nami. W naszym centrum każdy program wczesnego wspomagania rozwoju jest opracowany indywidualnie dla każdego dziecka.